АЧС поширюється Полтавською та Чернівецькою областями

Дата публікації: 02-02-2018 - 15:26

У Хотинському районі Чернівецької області та Кременчуцькому - Полтавської підтвердили захворювання АЧС. Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби. 

Відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області, в особистому підсобному господарстві (с.  Данківці, Хотинський район, Чернівецька область) було зареєстровано захворювання та загибель свиней.

При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (ДНДІЛДВСЕ) (м. Київ) 29.01.2018 було виявлено ДНК вірусу африканської чуми свиней (АЧС) (звіт про результати дослідження № 000774 п.м./18 від 29.01.2018).

Крім того, відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області, в СК «Іскра» (с.  Недогарки, Кременчуцький район, Полтавська область) було зареєстровано захворювання та загибель свиней.

При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби в Полтавській області 31.01.2018 було виявлено ДНК вірусу АЧС (звіт про результати дослідження № 000238 п.м./18 від 31.01.2018).

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалахів АЧС проведено засідання державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при Хотинській та Кременчуцькій районних державних адміністраціях, рішеннями яких затверджено плани з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду.

В осередках захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.

Ukrainian

Читати ще