АЧС у Румунії — ЄС активізує боротьбу з вірусом

Дата публікації: 23-07-2018 - 17:15

Спалахи африканської чуми свиней (АЧС) несподівано почастішали в різних районах Румунії. Серед зареєстрованих випадків — спалах на промисловій свинофермі з поголів'ям майже 45 000 свиней у провінції Тульча. Несприятлива ситуація з поширенням вірусу змусила владу ЄС активізувати боротьбу із захворюванням, повідомляє pigua.info.

До травня цього року в Румунії випадки африканської чуми свиней (АЧС) обмежувалися декількома випадками в окрузі Сату-Маре, недалеко від кордонів України і Угорщини. Але дані, отримані з повіту Тулча, здаються тривожними. Всього там зареєстрували 249 випадків хвороби.

Ферма в провінції Тулча (43 800 свиней) повідомила про спалах захворювання 29 червня. В кінці червня виявили падіж 8 свиней від вірусу АЧС. До Світової організації охорони здоров'я тварин (МЕБ) румуни повідомили, що «наразі здійснюються дії по відбракуванню і утилізації тварин». Всього відбраковування свиней в окрузі Тульча тільки зараз нараховує 46 167 свиней.

Спалахи АЧС виявили і в інших регіонах Румунії. Інші заражені області включають район Брейлі, провінцію Констанца і повіт Біхор на півночі країни. У всіх трьох регіонах вірус зареєстрували на приватних подвір'ях. В цілому, в цих районах від захворювання постраждали 57 свиней.

За останні кілька тижнів Європейський Союз також активізував свої зусилля по боротьбі з африканською чумою свиней. Нещодавно Європейська комісія оголосила про виділення 10 млн євро на розробку вакцини проти африканської чуми свиней. Незважаючи на деякі новаторські дослідження CReSA-IRTA в Іспанії, комерційна вакцина ще не доступна. 

Крім того, нещодавно група дослідників від імені Європейського органу з безпеки харчових продуктів (EFSA) також вказала, що інтенсивне полювання на диких кабанів може допомогти у вирішенні проблеми поширення вірусу.

До того ж, незважаючи на те, що між європейським материком і Великобританією є морський кордон, ця країна уважно стежать за поширенням вірусу в ЄС. Департамент з навколишнього середовища, продовольства і сільського господарства (Defra) недавно заново запустив комісію щодо розпізнавання ознак АЧС.

Ukrainian

Читати ще