АЧС на свиноферми можуть переносити мухи — дослідження

Дата публікації: 22-07-2019 - 14:11

Данські вчені дійшли висновку, що свині можуть заразитися вірусом африканської чуми свиней, поїдаючи заражених мух. Це може пояснити спалахи АЧС влітку на фермах, де існує високий рівень біобезпеки, як, наприклад, в країнах Балтії, повідомляє pigua.info. 

Відомо, що певні види мух, такі як кровосисні ґедзі (Tabanidae) або мухи жигалки (Stomoxys calcitrans), переносять хвороботворні збудники. Ці мухи контактуючи із зараженими АЧС дикими кабанами, можуть переносити вірус АЧС до свиноферми.

Експерименти проводились на мухах жигалках. Вчені довели, що тварини легко заражаються вірусом АЧС, адже одна муха може нести кількість зараженої крові, що відповідає інфекційній дозі при пероральному введенні. Вірус АЧС може зберігатися в організмі мухи до 3 днів.

Добра новина, що сценарій такого зараження реалізується не так просто. Але щоб краще зрозуміти закономірність поширення вірусу, необхідні додаткові дослідження. Тим часом, знизити ризик проникнення мух до свиноферми можна завдяки сітці. Детальніше читайте за посиланням.

Теґи
Ukrainian

Читати ще