70% виробників органіки сертифікується для експорту

Дата публікації: 03-10-2017 - 12:26

Україна поставляє на зовнішні ринки органічної продукції на суму понад € 50 млн за рік. Більше 80% цього експорту припадає на Західну Європу.

Про це пише landlord.ua.

Так, за інформацією заступника міністра агрополітики з питань європейської інтеграції Ольги Трофімцевої, за минулий рік тільки компанії, сертифіковані в «Органік Стандарт», поставили в ЄС 157,6 тис. тонн органічної продукції. Найбільші її імпортери — Німеччина, Швейцарія, Нідерланди, Італія та інші європейські країни.

Окрім того, українські виробники експортують у США, Канаду, Австралію та деякі країни Азії. Основні потоки продукції — зернові, олійні та дикороси.

«Близько 70% клієнтів органу сертифікації «Органік Стандарт» зорієнтовані на те, що їх продукція буде експортуватися», — каже директор Сергій Галашевський.

Понад 100 операторів отримали сертифікати на право самостійно займатися зовнішньоекономічною діяльністю.

Ємність зовнішнього ринку величезна, потенційні перспективи у експортерів гарні, проте позиціонування українських постачальників на світовому ринку органічної продукції не дуже висока, зазначають експерти.

Одна з причин — відсутність адекватного законодавства з регулювання вітчизняного органічного ринку. Проект базового закону «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» (реєстраційний № 5448) двічі вносився цього літа до порядку денного парламенту, але так і не був розглянутий.

Голова правління Федерації органічного руху України Євген Милованов вважає, що не слід через це драматизувати ситуацію. Мало того, пропонує не поспішати з прийняттям закону восени і дочекатися змін в органічному законодавстві Європи, які, за його відомостями, зараз активно готуються. А потім уже оперативно доопрацювати український законопроект, максимально адаптувавши його до нових європейських норм.

Ukrainian

Читати ще