На Кіровоградщині відпрацювали методи боротьби та профілактики АЧС

Дата публікації: 03-04-2017 - 20:15

Уже майже 130 випадків АЧС зареєстровано в Україні з 2012 року, при чому, тільки у поточному році офіційно підтверджених випадків більше 70. Ситуація наближається до критичної. 

За таких обставин профілактика та надійний біозахист на підприємствах – це ті заходи, що дозволять уберегти тварин від захворювання.

У критичних ситуаціях важливі знання і можливість застосовувати їх на практиці. Саме з такою метою на Кіровоградщині був організований практичний тренінг по недопущенню розповсюдження та боротьбі з АЧС. Ініціаторами проведення стали Асоціація тваринників України (АТУ) та Інститут ветеринарної медицини (ІВМ) НААН України.

Тренінг відбувся на базі Компаніївського технікуму ветеринарної медицини за підтримки Головного управління Держпродспоживслужби Кіровоградщини.

Учасниками тренінгу стали власники фермерських господарств, керівники тваринницьких комплексів, зоотехніки, технологи, практикуючі ветеринари, спеціалісти територіальних відділень Держпродспоживслужби – загалом майже 200 осіб.

Навчання проводилось у два етапи: практична та пленарна частини.

 

4

Під час практичної частини учасники ознайомились із методами організації дизбар’єрів та біозахисту на свинарських комплексах, особливостями ведення господарства в умовах розповсюдження АЧС, іншими запобіжними заходами.

Власне навчання проходило під час пленарної частини тренінгу, яку відкрив О.А.Коломійцев, заступник голови Кіровоградської облдержадміністрації. Під час виступу посадовець подякував АТУ та ІВМ за організацію тренінгу, привітав учасників з початком навчання та наголосив на важливості подібних інформаційно-методологічних заходів для подолання АЧС.

Тренінг провели кандидати та доктори ветеринарних наук, наукові співробітники ІВМ. Учасники заходу отримали найактуальнішу практичну інформацію щодо боротьби з АЧС. Були розглянуті питання першочергових дій при виявлені АЧС, засоби захисту та упередження розповсюдження хвороби, дезінфекція, діагностика АЧС, профілактика інфекційних хвороб та інші важливі питання.

«Під час тренінгу на Кіровоградщині нам вдалося не тільки донести теоретичні знання до учасників навчання, а й наглядно продемонструвати власникам господарств, технологам та ветеринарам, як треба організовувати профілактику АЧС безпосередньо на виробництві. Такі практичні зайняття є найкращим навчальним матеріалом. Дуже важливо, що учасники тренінгу глибоко розуміють важливість боротьби з АЧС. Я дуже сподіваюсь, що за підтримки нашої організації вдасться поступово зупинити розповсюдження хвороби, що є загрозою для усього тваринництва», – говорить Ірина Паламар, голова Асоціації тваринників України.

Ukrainian

Читати ще