Максим Шевчук розповів про перспективи та наслідки, які чекають на Україну від експорту тварин живою вагою

Дата публікації: 18-10-2017 - 13:45

12 жовтня 2017 року пройшов третій Черкаський міжнародний інвестиційний форум, що відбувся у с.Сокирно Черкаської обл., присвячений освоєнню іноземних ринків, отриманню доступу до інвестицій та формуванню довіри іноземного партнера/інвестора.

 

Серед виступів інших спікерів в рамках форуму слід відзначити доповідь Максима Шевчука – генерального директора найбільшого українського кормовиробника, члена Асоціації тваринників України - ГК «АгроВет Атлантик».

Максим Шевчук відзначив, що фахівці його компанії досить тісно співпрацюють з Асоціацією тваринників України у напрямі розробки ефективних рішень для інвестування у тваринництво та налагодження експорту.

«Але для того, аби вийти на експорт, ми повинні бути конкурентними.  Якщо говоримо про експорт ВРХ, то, експортуючи тварин живою вагою, як це робиться зараз, ми стаємо сировинним придатком. Набагато вигідніше створювати власну переробку, будувати сертифіковані забійні халяльні цехи. Тобі б ми могли мати набагато вищий економічний ефект», - сказав спікер.

Максим Шевчук відзначив, що самостійно окремим тваринницьким підприємствам неможливо реалізувати даний проект у життя, тому потрібно об’єднуватися. І виходом із даної ситуації вони разом із Асоціацією тваринників бачать створення ефективної платформи, яка була б банком даних доброчесних українських виробників, на базі якої українські підприємства могли б розміщувати свої комерційні пропозиції, групувати збірні товарні партії більших об’ємів; яка б допомагала знаходити партерів на внутрішньому та зовнішньому ринку; виступала б стороною при укладенні міжнародних контрактів на майбутні поставки продукції.

Подібна платформа в тваринництві дозволить Україні серйозно збільшувати обсяг реалізації вирощеної продукції як на внутрішньому, так і зовнішньому ринках, а відповідно, що й інвестиційний потік до України.

Окрім обговорення привабливості тваринницької галузі, на форумі піднімалася низка інших питань щодо інвестування в інші напрямки економічної діяльності в рамках 4-х панельних дискусій: «Можливості з розвитку експорту. Експорт як шлях до інвестицій», «Точки зростання агроіндустрії», «Промоція інвестиційного потенціалу муніципалітетами» та «Агенція регіонального розвитку – механізм партнерства бізнесу та влади для розвитку територій».

В рамках другої частини заходу відбулися B2B зустрічі українських підприємців із  потенційними торговельними партнерами.

«Подібні заходи є гарною можливістю продемонструвати економічну привабливість нашої країни, і навчити наших виробників правильно взаємодіяти з інвесторами», - висловила свою оцінку заходу Ірина Паламар.

За її словами формат Інвестиційного форуму якнайкраще підходить для обміну ідеями та досвідом не лише на рівні учасників інвестиційної галузі, але й на рівні влади, з якою є можливість реального діалогу. 

“Приємно відзначити, що в Черкаській області так ефективно налагоджена співпраця бізнесу та влади, завдяки якій втілюються в життя проекти і розвивається регіон. Зокрема й саме проведення форуму стало можливим завдяки обласній державній адміністрації, Українській бізнес-асоціації, Агенції регіонального розвитку Черкащини. Область має потужний експортний потенціал, є інвестиційно привабливою і є люди, які можуть розвивати регіон”, - сказала Ірина Паламар.

 

Ukrainian

Читати ще