Ірина Паламар увійшла до складу робочої групи щодо боротьби з рейдерством в аграрному секторі

Дата публікації: 25-09-2017 - 16:04

Першочерговим завданням створеної робочої групи є напрацювати пропозиції до законодавства з антирейдерства.

Відповідна робоча група була створена 5 вересня 2017 року при Комітеті Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин на одному із його засідань «Про розгляд питання «Рейдерство в аграрному секторі. Діяльність органів державної влади по запобіганню захоплення аграрних підприємств». Створена робоча група покликана напрацювати законодавчі та адміністративні механізми врегулювання проблеми рейдерського свавілля щодо сільськогосподарських підприємств, яке відбувається останнім часом в Україні.  До складу робочої  групи увійшли народні депутати України, центральні органи виконавчої влади та аграрні асоціації.

Адже за неофіційною статистикою, на сьогоднішній день майже половина аграріїв піддавалися атакам рейдерів. Найбільше від рейдерських захватів потерпає центр та північ України, трохи менше - південь. Так, якщо в минулому році повідомлень про захоплені рейдерами агрофірми було близько 50, то цього року кількість рейдерських атак вже зросло удвічі. За підсумками 2016-го року, в світовому рейтингу Індексу прав власності Україна опустилася з 109-го на 115-е місце з 129 країн світу. Це не лише ставить під загрозу існування українського аграрного бізнесу, але й значно погіршує інвестиційний клімат в Україні.

Першочерговим завданням створеної робочої групи є напрацювати пропозиції до законодавства з антирейдерства, які ввійдуть до майбутнього проекту Закону про захист майнових прав власників і користувачів земельних ділянок, запобігання протиправному поглинанню і захопленню підприємств в аграрному секторі економіки. За результатами напрацьованих робочою групою пропозицій, Верховною Радою України буде ухвалено відповідне законодавство.

«Ми    не з чуток знаємо про свавілля з рейдерським захопленням сільськогосподарських підприємств, оскільки члени нашої Асоціації стикнулися з проблемами вже віч-на-віч – зазначила голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар. – Я закликаю всіх підприємців включитися до спільної роботи, вносячи свої пропозиції щодо боротьби з рейдерством. Ми завжди відкриті до співпраці, і будемо в максимально короткі терміни ставити законодавчі та адміністративні бар’єри для рейдерства. Переконана, що, співпрацюючи, влада та підприємці зможуть побороти рейдерське свавілля, врятувавши репутацію нашої країни на міжнародній арені та український аграрний бізнес

Ukrainian

Читати ще